Електромобілі коштуватимуть стільки ж, скільки й звичайні автомобілі

В період з 2010 по 2019 рік вартість акумуляторів для електромобілів знизилася на 87%. Спеціалісти зазначають, що в поточному році вартість кіловат-години в зібраному акумуляторі склала 156 доларів. Однак вже у 2024 році цей показник може стати нижчим за 100 доларів.

Протягом останніх дев’яти років ринок автомобілів на електротязі показав неймовірний розвиток. Й уже в найближчому майбутньому на ринок повинні вийти нові конструкції акумуляторних батарей, які дозволять знизити ціни на електромобілі.

Для прикладу, нещодавно CATL представив свою технологію Cell-to-Pack, в якій осередки акумуляторів інтегруються безпосередньо в акумуляторний блок, а не спочатку в модулі. Тобто ця технологія усуває проміжний крок через модулі, й робить акумулятор легшим, меншим та дешевшим.

За даними Bloomberg New Energy Finance, у 2023 році ціни будуть “близькими” до 100 доларів за кВт/год. Така ціна дозволить електромобілям конкурувати із моделями ДВЗ в ціні. Однак ситуація може відрізняти у різних країнах та та сегментах транспортного засобу.

Також зазначається, що можуть виграти ті автовиробники, які мають власні платформи для електромобілів, зокрема Volkswagen з платформою MEB. Адже це дозволяє  суттєво знизити витрати при виробництві нових моделей.

Як раніше повідомляв Autogeek, дослідники вважають, що є кращі за літій-оінні акумулятори, які дуже перспективні й можуть дати прекрасний результат.